Kuzey Osetya’da güreş akademisi kurulacak

Kuzey Osetya Güreş Federasyonu Başkanı Maharbek Hadartsev, Kafkasya’nın en büyük güreş eğitim akademisinin Vladikavkaz’da açılacağını söyledi.

Hadartsev’in ifadesine göre, akademi modern bir tesis olacak ve bu sporla ilgilenmek isteyen herkese açık olacak. Akademi bünyesinde üstün yetenekli çocuklar için de yatılı bölümünün bulunacak olması merkezi ayrıcalıklı kılacak.

Komplekste yemekhane, havuz, sauna, antrenman salonu, fitness salonu ve dinlenme odaları bulunacak. Profesyonel sporcuların kamp yapabilmeleri için de uygun şartlar oluşturuldu.

Kompleks, dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan ve 1990’da trafik kazasında hayatını kaybeden güreşçi Aslan Hadartsev anısına, Hadartsev’in ailesinin sponsorluğu ile inşa edildi. Akademi onun adını taşıyacak.

Maharbek Hadartsev, her gün spor salonunda yaklaşık 100 çocuğun spor yapabileceğini belirtti. Hadartsev, Kavpolit’e yaptığı açıklamada, “Onlar sadece antrenman yapmayacaklar. Aynı zamanda büyüklerine ve yakınlarına saygı duymayı öğrenecekler. Çünkü Aslan böyle yapardı” dedi.