İnguşetya’da 2014’de başlayan operasyon sona erdi

2014’den beri İnguşetya’nın bazı yerleşim yerlerinde devam eden antiterör operasyonu bugün sona erdirildi. Sınırdaki dağlık ve ormanlık alanlarda ise operasyonlar devam ediyor.

31 Mayıs 2014’de İnguşetya’nın Nazranovski bölgesinini iki köyü ile Sunjen bölgesinin 12 yerleşim yerinde antiterör operasyonu ilan edilmişti. Uygulamanın nedeni olarak ise terör eylemi tehlikesi ifade edilmişti. Bu operasyon başlamadan dört gün önce 27 Mayıs 2014’de, 18 Eylül 2013’den beri devam eden antiterör operasyonu uygulaması sona erdirilmişti.

Kavkazki Uzel’in verdiği bilgilere göre, 2014’den beri devam eden antiterör operasyonunun bu sabah 09:00 itibariyle bitirildiği İnguşetya operasyon karargahı tarafından açıklandı. Emniyet güçlerinin değerlendirmelerine göre, İnguşetya’nın yerleşim yerlerinde şu anda terör tehlikesi yok. Bununla birlikte operasyon karargahının bilgilerine göre, Nazran, Sunjen ve Malgobek böglelerindeki dağlık-ormanlık alanlarda direnişçilerin varlığı devam ediyor. Bundan dolayı oralarda özel önlem ve sınırlandırmalar devam ediyor.