Çernikov: Kafkasya Rusya için önemlidir

Moskova Belediyesi Milli Politikalar, Bölgeler Arası İlişkiler ve Turizm Departmanı Başkanı Vladimir Çernikov, Rusya’nın Kafkasya devletleri ile beraberliğine önem verdiğini açıkladı.

Çernikov, Vesti Kavkaza’ya yaptığı açıklamada, “Departmanımızda üç ciddi konu beraberce ele alınır; milli politika, bölgeler arası iletişim ve turizm. Departmanımız hemen hemen tüm Kafkasya devletleri ile anlaşma imzalamıştır. Kafkasya coğrafyamızda önemli bir konuma sahip. Ağustos ayında Dağıstan’da Moskova Günleri düzenleyeceğiz. İnguşetya ile aktif çalışma içindeyiz, Çeçenya’lı meslektaşlarla da çalışma içindeyiz. Ekonomik ve kültürel projelerimiz mevcut. Bunun dışında eğitim alanında da Kafkasya ile beraber çalışmaktayız” dedi.

Milli Politikalar, Bölgelerarası İlişkiler ve Turizm Departmanı Mart 2015’de kuruldu. Departman milletler arası ilişkiler, dini cemaatlerle ortak hareket, Moskova’da otel-konaklama, Moskova’da Rus Kazakları ile ilişkilerde devlet politikası geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi fonksiyonlarını yerine getiriyor.