Çeçenlere, Kazaklara, Türklere, Ruslara, Ermenilere ve diğer tüm onurlu halklara selam olsun

ZAFERİ TAÇLANDIRMAK

Halkımız, yaratanın kendisine bahşettiği topraklarda ezelden beridir özgür yaşamayı seçmiş ve tarihin hiç bir döneminde özgürlüklerinden vazgeçmemiştir. Binlerce yıllık tarihimizin en son halkasındaki, 23 yıl önceki zafer; ruhunda özgürlük, hamurunda bağımsızlık, bedeninde inancın ve kararlılığın gücünü taşıyan halkımızın tarihe altın harflerle geçmiş zaferidir.

Tarihin her döneminde saldırılara uğrayan taraf hep biz olduk, hep savunmada kaldık, bize ait olmayanın peşinde olmadık, ama bize ait olanı da kimseye vermedik, vermeyeceğiz. Bundan 24 yıl önce yine saldırıya uğrayan taraf bizdik. Ama yaratanın bize emanet ettiği, bizlere bahşettiği topraklarımızı savunmayı bildik. Bir avuç insandık belki, ama inancımız vardı, yüreğimiz vardı ve en önemlisi bu topraklar bizimdi.

Dünyanın onurlu halkları bu haksız, hukuksuz ve ahlaksızca saldırı karşısında bizimle birlikte oldular. Bu zafer aslında tüm dünyanın haksızlığa uğrayan halklarına örnek olacak ve insanlığın onur duyabileceği bir zaferdir. Zira haksızlığın ve zulmün karşısında birleşen ve yardımlaşan halkların zaferidir.

Halkımızla birlikte bu zaferin kazanılmasında kanını ve canını ortaya koyan Adigelere, Asetinlere, Çeçenlere, Kazaklara,  Türklere, Ruslara, Ermenilere ve diğer tüm onurlu halklara selam olsun. Bu uğurda şehit düşen tüm şehitlerimizin mekânları cennet olsun.

Üzerinden zor, çetin bir 23 yıl geçen bu zafer bizi topraklarımıza, insanlarımıza, devletimize ve kültürümüze her zamankinden daha çok bağlanmayı, onları korumayı ve geliştirmeyi görev kılmıştır. Başta kurucu Başkanımız Ardzınba olmak üzere tüm şehitlerimize sözümüzdür; her zamankinden daha çok birlik olacağız, her zamankinden daha çok kültürümüzü, toplumsal çıkarlarımızı, devletimizin ebedi bağımsızlığını koruyacak, kollayacağız! Ve tarih sayı olarak az olan Abhaz halkının milyonlara bedel bağımsızlığa olan inancını ve azmini her daim yazacak!

30 Eylül Zaferi’ni taçlandırmanın yolu Bağımsız Abhazya Cumhuriyeti Devleti’ni ilelebet bağımsız kılmaktır! Bu güç, genç devletimizde, halkımızda ve dostlarımızda vardır!

Bu inançla tüm halkımızın ve dostlarımızın 30 Eylül Zafer Haftası’nı kutlar, Özgürlüğümüzü ve Bağımsızlığımızı bizlere kazandıran Şehitlerimiz önünde bir kez daha saygıyla eğildiğimizi belirtiriz.

 

Yaşasın Bağımsız Abhazya!

AHMET CEYLAN

GENELBAŞKAN
ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU


Yorumlar
  1. Avatar
    KAVKAZ

    BENCE BAŞLIK OLMAMIŞ….PARADOKS İÇİNDE PARADOKS…VAR… BANA GÖRE ŞÖYLE OLMALIYDI….HİÇ DEĞİLSE…HİÇ BİR ŞEKİLDE ÇIKARI OLMADAN ABHAZYAMIZ İÇİN SAVAŞANLAR İÇİN BÖYLE OLMALIYDI…. KAFKAS DAĞLI HALKLARI KONFEDERASYON BİRLİKLERİ CANLARINDAN ÖNCE ONURLARI GELDİĞİ İÇİN SAVAŞAN ÖZGÜR KAFKASIN ÖZGÜR BİRLİKLERİ….. ŞU AN KAFKASYANIN İHTİYACI OLAN YEGANE ŞEY… SELAM OLSUN SİZLERE….

  2. Avatar
    KAVKAZ

    İKİNCİSİ BENCE İSE…. O GÜNLERDE ABHAZYA İÇİN SAVAŞAN İSİMLERİN YER ALMAMASI… ÖZELLİKLERE HALEN RUS, KAZAK, TÜRK, ÇEÇEN VE ERMENİ DEVLETLERİNE GÖRE TERÖRİST OLAN O ÜNLÜ ABHAZYA KAHRAMANI MADALYALI KOMUTANIN İSMİNİN DE GEÇMESİ LAZIM…. POLİTİK KONUŞMAKTAN ÇOK….GERÇEKLERİN GELECEK NESİLLERE DOĞRU VE EKSİKSİZ AKTARILMASI EN ÖNEMLİ OLANDIR…. ABHAZ GENÇLER, ÖZELLİKLE ABHAZYA’ DA YAŞAYANLAR…. MÜSLÜMAN BİRLİKLERİN NEDEN ONLAR İÇİN SAVAŞTIĞINI….BAĞIMSIZ KUZEY KAFKASYA SEVDASI İÇİN TOPRAĞA DÜŞTÜĞÜNÜ ANLAMALILAR…DÜŞMAN BİLİNMELİDİR.. rUS, KAZAK, GÜRCÜ VE ERMENİ KÖPEKLER BİZİM TARİHİ DÜŞMANIMIZDIR… ONLAR ATALARIMIZLA SAVAŞTILAR…. ÜLKELERİNE KATLEDİLEBİLMEMİZ İÇİN BİRLİKLER ALDILAR… KALELER GARNİZONLAR KURDURDULAR.. KOMUTANLARI ÇARLIK ORDULARI İÇİN KÖPEKLİK YAPTI…VE SLOGAN YAŞASIN BAĞIMSIZ ABHAZYA…..YAŞASIN BAĞIMSIZ KUZEY KAFKASYA….