Askeri araç Çita sokaklarını karıştırdı

Sarhoş bir şekilde BTR zırhlı askeri araç ile Çita sokaklarında dolaşan iki asker ordudan kovulacak.

Rusya Federasyonu’na bağlı Sibirya Bölgesi’nde bulunan Çita şehri sokaklarında sarhoş bir şekilde BTR zırhlı araç ile dolaşan askerlerin, askerlik hizmetinden atılacakları Doğu Askeri Bölge basın sözcülüğü tarafından açıklandı.

Doğu Askeri Bölge basın sözcülüğü, İnterfax’a yaptığı açıklamada, “Çita şehrinde zırhlı araçla dolaşan askerlerin alkollü olduklarının tespit edilmesinin ardından Doğu Askeri Bölge komutanlığı askerlerin Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri’nden kovulmasına karar verdi” dedi.

Açıklamada ayrıca, dikkatsizlikleri sonucunda böyle bir olayın yaşanmasına neden olan yetkili kişilerle ilgili de askeri soruşturma başlatılacağı ve soruşturma sonucunda sorumlu kişilerin görevlerinden alınması da dahil her türlü cezai işlemin uygulanacağı ifade edildi.

çita2Tanıklara göre, 18 Ağustos akşamı saat on civarı, BTR zırhlı askeri araç, trafikte ters yöne girdi. Bir süre sonra trafik polisi aracı durdurdu. Sarhoş askerler araçtan çıkmayı reddedince polis aracın camını kırarak üniformalı iki askeri dışarı çıkarttı. Askerler polis tarafından komutanlarına teslim edildi. Olay, sosyal medyada büyük yankı buldu.