Abhazyalılar Kocaeli’ye çıkarma yaptı

Abhaz Dernekleri Federasyonu yöneticileri ve diğer illerin dernek başkan ve yöneticileri önceki gün Kocaeli Abhaz Derneği ve Abhazya – Türkiye Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Temsilciliği’ni ziyaret etti.

Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Hapat Ceylan ve federasyon yöneticileri Atanur Aksoy, Ercan Basnuh, Samil Yasba ve Ümit Karaalp’in yani sıra İstanbul Abhaz Derneği Başkanı Hakan Ander, Sakarya Dernek Başkanı Oral Kobaş, Düzce Abhaz Kültür Derneği yöneticileri Özdemir Zorlu ve Anıl Alkan, Kocaeli Abhaz Derneği ve Abhazya – Türkiye Ticaret ve Ekonomik İliskiler Temsilcisi Ruhi Karaalp’i ziyaret etti. Gerçeklesen nezaket ziyaretinin ilki Kocaeli Abhaz Dernegi’nde gerçekleşti. Kocaeli Abhaz Derneği Başkanı Hasan Konca ve dernek yöneticileri, federasyon yöneticileri ve diğer illerin dernek yöneticilerini ağırladı. İzmit’teki dernek binasında gerçekleşen ziyarette Kocaeli Abhaz Derneği üyeleri de hazır bulundu.

KARŞILIKLI İŞBİRLİĞİ

İzmit’te bulunan Abhazya – Türkiye Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Temsilciliği’ne de nezaket ziyaretinde bulunan federasyon yöneticileri ve dernek yöneticilerini, Abhazya – Türkiye Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Temsilcisi Ruhi Karaalp karşıladı. Yapılan ziyarette taraflar Türkiye’de yasayan Abhaz toplumunun sorunlarını, ekonomik ve kültürel çalışmaları değerlendirdi.

Kaynak: Kocaeli Gazetesi