Abhazya devlet başkanı Tataristan ziyaretinde

Abhazya heyeti bugün Devlet Başkanı Raul Hacimba önderliğinde Tataristan Cumhuriyeti’ne ziyarette bulundu.

Abhazya başkanlığı resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre Devlet Başkanı Raul Hacimba ve beraberindeki heyet bu sabah sekizde Kazan’a vardı.

Açıklamada belirtildiğine göre, Kazan havaalanında Abhazya Devlet Başkanı Raul Hacimba’yı Tataristan Cumhuriyeti Devlet Konseyi Başkanı Farid Muhametşin ve Başbakan Yardımcısı ve Tarım Bakanı Marat Ahmetov karşıladı.

Hacimba Tataristan ziyaretinde danışman Mintimer Şaymiyev ve Tataristan geçici devlet başkanlığı görevini yürütmekte olan Rustam Minnihanov ile görüşmeyi planlıyor.

Abhazya devlet başkanının ziyareti 25 Temmuz’a kadar sürecek. Ziyaretinde Tataristan kabinesi ile görüşülmesi planlanıyor.

Ziyaretin ana amacı Abhazya ve Tataristan arasındaki ekonomik işbirliğinin gelişimi ve sağlamlaşması. Hacimba’nın büyük işletmeleri,  yüksek teknolojili tarımsal alanları ve teknoparkları ziyaret etmesi planlanıyor.

Hacimba’ya Tataristan ziyaretinde devlet başkanlığı idaresi başkanı Astamur Taniya, başbakan yardımcısı Dmitri Serikov ve devlet başkanı danışmanı Amiran Lagvilav eşlik ediyor.