İstanbul-Nalçik uçuşları başlıyor

Onur Air, Nalçik şehrine tarifeli uçuşlara başlıyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı ile Nalçik arasında haftanın iki günü gerçekleşecek uçuşların biletleri satışa sunuldu.

Onur Air tarifeli uçuş ağına Kabardey-Balkarya Cumhuriyeti’nin başkenti Nalçik’i ekledi. Böylece, kapsama alanı içinde kalan Çeçenistan ve Kuzey Osetya gibi komşu Cumhuriyetler için de Nalçik üzerinden hava ulaşım hizmeti kullanıma sunuluyor.

Karşılıklı olarak düzenlenecek uçuşlar Pazartesi ve Perşembe günleri İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan saat 23:30’da, yerel saate göre Nalçik’ten ise saat 02:45’de gerçekleşecek.

Nalçik Uluslararası Havalimanı ve Onur Air, Airbus A320 uçağı ile 180 koltuk kapasiteli uçuşlara başlanacağını duyurdu. İstanbul’dan Nalçik’e uçuş süresi 2 saat 25 dakika, dönüş ise 2 saat 40 dakika olarak belirlendi.

Onur Air web sitesindeki bilgilre göre, Türkiye’den Ekonomi tarifesinde bilet ücreti vergiler dahil 75 $, Nalçik’ten 55 $ olarak belirlendi.

Nalçik havaalanı yetkilisi İslam Şomahov, uçuşların Kabardey-Balkar Cumhuriyeti için sosyo-kültürel ve turizm açısından önemini arttıracağını ve burda yaşayan insanların Türkiye ile olan bağlarının daha da güçlendireceğini vurguladı.

Uçuşlar 21 Nisan’dan itibaren başlayacak.

EK/VA