Çoğulcu Demokrasi Partisi 5 yaşında

Türkiye siyasal yaşamına beş yıl önce katılan Çoğulcu Demokrasi Partisi (ÇDP) kuruluşunun yıl dönümünü kutladı.

14 Eylül Cumartesi günü ÇDP İstanbul İl Teşkilatı binasında gerçekleşen programa, ÇDP mensupları, Kafkas derneklerinin yönetici ve üyeleri katıldı.

Sunuculuğunu Şahıser Bostan’ın yaptığı programda konuklara ÇDP kadın kollarının hazırladığı geleneksel ürünler ikram edildi.

Program, ÇDP’nin 5 yıllık geçmişini özetleyen bir video film ve beşinci yıl kutlama mesajlarını içeren diğer video gösterimleriyle başladı.

ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok misafirlere hoş geldiniz dedikten sonra, geçmiş beş yılın değerlendirmesi ile partinin gelecek vizyonu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Arslandok, “Çoğulcu Demokrasi Partimiz, 5 yıl önce, bu temsiliyet eksikliğinin doğru ve doğal olmadığı düşüncesiyle; sayıca az olan ve siyasette temsil olanağı bulamayan kesimlerin sesi olmak amacıyla kurulmuştur. Kurucularının büyük bir kısmı Çerkesler ve diğer Kafkasyalı halklardan oluşmaktadır. Bunun nedeni, ülkemizde etno-kültürel olarak en yüksek nüfusa sahip üçüncü sıradaki kesim olmalarından kaynaklanmaktadır. Kuruluş aşaması böyle olmakla birlikte, partimiz, adından da anlaşılacağı gibi çoğulcu anlayışla kurulmuş olup,  kapısı, dil kültür ve kimlik konusunda asimilasyona maruz kaldığını düşünen ve bunun rahatsızlığını yaşayan kesimlere de açıktır.” ifadelerini kullandı.

Arslandok’un konuşmasını tamamlamasından sonra kürsüye davet edilen salonda bulunan dernek başkanları da birer selamlama konuşması yaptılar.

Program yerel dans ve müzik gösterilerinin ardından sona erdi.

Kaynak: ÇDP