Yevkurov, insan hakları savunucusu Svetlana Gannuşkina ile görüştü

Magas –  Yunusbek Yevkurov, Rusya Sivil Dayanışma komitesi başkanı Svetlana Gannuşkina ile görüştü.

 

Tanınmış insan hakları savunucusu, Rusya Sivil Dayanışma komitesi başkanı Svetlana Gannuşkina ile görüşen İnguşetya Devlet Başkanı Yunusbek Yevkurov, “Rusya’nın önde gelen insan hakları savunucuları ve uluslararası örgütlerin temsilcileriyle temasların ihmal edilmemesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

Gannuşkina’nın, insan hakları üzerinde çalışan resmi kurumlar hakkındaki sorusu üzerine Yevkurov, insan hakları yetkili birimi, çocuk hakları yetkili birimi ve girişimciler yetkili biriminin faaliyet gösterdiğini kaydetti, ayrıca Sivil Meclis, Sülale Konseyi, İhtiyarlar Heyeti diğer resmi oluşumların da önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

 

Yevkurov son birkaç yıl içinde güvenlik sorununun önemli ölçüde çözüldüğünü belirtirken, Gannuşkina güvenlik birimlerinin insan hakları ihlalleri ve ifade özgürlüğü konularını gündeme getirdi.

 

Gannuşkina, Yevkurov’un her zaman insan hakları savunucularıyla diyaloga açık bir lider olduğunu, ancak insan hakları savunucularının dile getirdiği problemlere tepki verme görevini yerine getirmediğini kaydetti.

 

 

Stavropol.tv, Ajanskafkas