Dağıstanda operasyonlar

Derbent’teki özel operasyonda altı kişi öldürüldü.

26 Nisanda Derbent’te düzenlenen özel operasyonda altı kişinin öldürüldüğü Dağıstan Soruşturma Komitesince açıklandı.

 

Dağıstan’ın Derbent şehrinde 26 Nisanda güvenlik güçlerinin bir eve düzenlediği baskında Milan Kallusov, Calal Gaziyev, Arif Mamaliyev ve kimliği tespit edilmeye çalışılan bir kadın öldü açıklaması dün Dağıstan Soruşturma Komitesi temsilcisince doğrulandı. Derbent’teki özel operasyonda altı kişinin öldürüldüğü bilgisi de kesinleştirildi.

 

Dağıstan güvenlik organları ilk olarak özel operasyonda beş kişinin öldürüldüğünü, bunlardan iki direnişçinin  Saidov caddesinde, üçünün de ablukaya alınmış olan evde öldürüldüklerini açıklamıştı.

 

Derbent’te Kollektivnaya caddesindeki evin yıkıntıları arasında da bir kadın cesedi bulundu ve eve düzenlenen saldırıda öldürülenlerin sayısının dört olduğu ifade edildi.

 

Dağıstan Soruşturma Komitesi temsilcisi dünkü açıklamasında “ Özel operasyonda öldürülen kişilerin polislerin  hayatına kastetme suçundan haklarında federal arama emri bulunan 1988 doğumlu Milan Kallusov, kısa bir süre önce hapisten çıkan 1977 doğumlu Calal Gaziyev, 1971 doğumlu ve yandaşları Arif Mamaliyev oldukları tespit edildi. Evin daha sonra kontrol edilmesinde bir kadın cesedi bulundu, kimliği belirleniyor” dedi.

 

Milli Antiterör Komitesi de Derbent’te düzenlenen operasyonda öldürülenlerin Ebu Yasir takma adını taşıyan Hasan Abullayev başkanlığındaki direnişçi grubu üyeleri olduğunu açıkladı. Saidov caddesinde öldürülen iki kişinin Marat İsmailov ve Balakerim Balakerimov olduğu bilgileri de veriliyor.

 

Kavkazki Uzel,AjansKafkas