Abdulatipov, hükümeti görevden aldı

Mahaçkale – Dağıstan Devlet Başkanı, ilk altı aylık çalışma sonuçlarının görüşüldüğü toplantıda hükümeti görevden aldı.

 

22 Temmuz’da ilk altı aylık çalışma sonuçlarının görüşüldüğü toplantıda Dağıstan’ın vekil devlet başkanı Ramazan Abdulatipov hükümeti görevden aldı. Başbakanlık görevine geçici olarak Anatoli Karibov atandı.

 

Bakanlar kurulunun çalışmalarından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Abdulatipov, “Hükümetin, talimatların yerine getirilip getirilmediğini takip etmesi gerekiyordu. Tasarı, haftalık ve aylık kontrol ve raporları öngörüyor. Ancak tek bir denetleme, tek bir geri dönüş olmadı. Hükümet devlet başkanının çalışma dinamiğine yetişemiyor. Son on yıldır devlet adamları önemli projeleri sadece kağıt olarak görüp alışkanlıkla dolaplarına kaldırıyor” dedi.

 

Hükümetin son altı aylık çalışmasını değerlendirip görevden alma kararına vardığını ifade eden Abdulatipov “Bu benim için hoş bir karar değil. Uzunca düşündüm. Ama Dağıstan Eylüle kadar dayanamaz. Hedef ve görevleri sonuna kadar yerine getirmeye kesin kararlıyız” dedi. Yeni hükümet başkanının belirleneceği parlamento toplantısı 25 Temmuz’da yapılacak.

 

 

Regnum, AjansKafkas