Yusup Temerhanov Zehirlenmiş Olabilir

Budanov cinayetinden dolayı mahkum edilen Çeçenyalı Yusup Temerhanov’un avukatı Murad Musayev müvekkilinin zehirlenmiş olabileceği açıklamasında bulundu.

9 Eylül’de bir açıklamada bulunan avukat Murad Musayev, hastanede bulunan Temerhanov’un sağlık durumunun incelenmesine dahil olan bazı bağımsız doktorların değerlendirmesine dayanarak müvekkilinin zehirlenmiş olabileceğini ifade etti.

 

Çeçenyalı Elza Kungayeva’yı kaçırma ve öldürmeden dolayı yargılanan Yuri Budanov 10 Haziran 2011’de Moskova’da öldürülmüş, olayın şüphelisi olarak gözaltına alınan Yusup Temerhanov 7 Mayıs 2013’de mahkeme tarafından 15 yıl hapse çarptırılmıştı.

 

Musayev, 9 Eylül’de yaptığı açıklamasında, doktorların şimdilik Temerhanov’un durumu ile ilgili kesin bir teşhis koyamadığını, ağır bir metalle zehirlenmiş olabileceği üzerinde incelemelerin devam ettiğini kaydetti.

 

Avukat Musayev “ Hapse gönderilmesinin ardından Temerhanov’un durumu ciddi şekilde kötüleşmeye başladı, neredeyse komalık oldu. Son zamanlarda fiziki durumu biraz daha iyi oldu, ancak hafıza problemleri başladı. Bunun üzerine onun zehirlenmiş olabileceği şüphesi oluştu” dedi.

Kavkazki uzel, AjansKafkas