Çeçenya’dan tanıtım atağı

Çeçenya Cumhuriyeti Rusya dışişlerinde tanıtılacak .

Rusya dışişleri bakanlığında Çeçenya Cumhuriyetinin tanıtımı yapılacak.

 

Konuyla ilgili Çeçenya başkanlığı basın sözcülüğünden bugüne verilen bilgilere göre, Moskova’da RF dışişleri bakanlığı kabul evindeki tanıtımın yapılacağı tarih olarak 2015’in ilk çeyreği planlanıyor.

 

Çeçenya parlamento başkanı Dukvakh Abdurahmanov’un Rusya Dışişleri Bakanlığı denetim grubu başkanı, özel yetkili elçisi Dmitri Tarabrin ile görüşmesinde yapılacak olan tanıtımın organizasyon konuları ele alındı.

 

Çeçenya parlamentosundan verilen bilgilere göre, amacı Çeçenya’nın olumlu imajının oluşturulması olan tanıtıma Rusya üst düzey yetkilileri, yabancı devlet elçileri, büyük işadamları ve gazeteciler katılacak.

 

Tarabyan, bu tür bir tanıtım programının, Çeçenya’nın imkanlarını göstermesi ve gereken ilişkileri oluşturması için ciddi bir alan olacağına inandığını ifade etti.

 

Abdurahmanov ve Tarabyan görüşmesinde, Çeçenya parlamentosu ile Caharkale’deki RF dışişleri bakanlığı resmi temsilciliği arasında işbirliği de müzakere edildi. Tarabyan’ın ifadesine göre, böyle bir işbirliği, birçok ülkede oluşmuş olan Çeçenya hakkındaki yanlış düşüncelerin yıkılmasına yardımcı olacak ve Çeçenya Rusya dışişleri yardımıyla maksimum düzeyde uluslararası ilişkiler sağlayacak.

 

Regnum.ru,AjansKafkas