Çeçenya’da eğitim bakanlığına Muslim İsmailov atandı

Caharkale –  Çeçenya eğitim bakanlığı görevine geçici olarak, son döneme kadar bakan yardımcılığı görevini yürüten Muslim İsmailov atandı.

 

2008’den beri eğitim bakanı olarak görev yapan Anzor Muzayev, 28 Ağustos’ta federal eğitim müfettişliğine başkan yardımcısı olarak atanmasına bağlı olarak bakanlık görevinden ayrılmıştı.

 

Rusya yanlısı Çeçenya hükümetinin eğitim bakanlığından bir yetkili geçici olarak atanan İsmailov’un eğitim bakanlığında kalıp kalmayacağı yönündeki soruyu şöyle yanıtladı: “Muslim İsmailov’un bakan olarak kalma olasılığı yüksek, ancak bunun hakkında kesin bir şey söylemek için erken. 28 Ağustos’ta Caharkale’de yapılan pedagoji konferansında Devlet Başkanı Kadirov, aynı soruyu ‘beklenmedik bir isim’ şeklinde yanıtlamıştı”.

 

Muslim İsmailov 1977’de Gudermes’te doğdu, 2003’de Caharkale devlet petrol enstitüsünü bitirdi. 2006-2008’de Çeçenya devlet üniversitesi rektörü olan Muzayev’in yardımcısı oldu. 2008’de Muzayev’le birlikte eğitim bakanlığına atandı ve bakan yardımcılığı görevini yürüttü.

 

Kavkazki Uzel, AjansKafkas