Çeçenya’da ‘aşırılıkçılıkla mücadele’ toplantısı yapıldı

Caharkale –  Çeçenya’da yapılan ‘aşırılıkçılıkla mücadele’ toplantısından propaganda yayınları ve polis denetiminin artırılması kararı çıktı.

 

Rusya yanlısı Çeçenya hükümeti basın sözcülüğünden dün yapılan açıklamaya göre, Caharkale belediyesinde güvenlik organları, din idaresi ve bölge temsilcilerinin katılımıyla ‘aşırılıkçılıkla mücadele’ toplantısı yapıldı.

 

Toplantıda, ‘aşırılıkçı ideolojiden’ en çok lise ve üniversite öğrencilerinin etkilendiği, modern iletişim araçlarını kullanan ve internette uzun süre geçiren bu gençlerin ‘aşırılıkçılık’ kurbanı olduğu kaydedildi.

 

Çeçen gençlerinin bu yola yönelmesinin önlenmesi için komisyon üyeleri özel bir program hazırladı. Buna göre ‘aşırılıkçılıkla mücadele’ bilgi aktarımı ve sosyal faaliyet olmak üzere iki ayağa dayanacak. Televizyonda, ‘terörizm ideolojisine’ karşı programlar hazırlanması planlanıyor. Programın sosyal boyutu ise kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerin yanı sıra bölge polis noktalarının gençler üzerindeki kontrollerini arttırmasını da kapsıyor.

 

 

Regnum, AjansKafkas