Rusya Vişernev’in öldürülmesi terör saldırısı olarak görüyor

Rusya’nın Sohum Büyükelçisi Semyon Grigoryev, elçilik sekreteri Dmitri Vişernev’in öldürülmesinin terör saldırısı olduğunu kaydetti.

 

Rusya’nın Sohum Büyükelçiliği sekreteri Dmitri Vişernev’in aracına dün kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı. Vişernev hayatını kaybederken eşi de yaralandı. Olay yerinde patlamamış bomba bulunduğu kaydedildi. Cinayetinin incelenmesi için Abhazya’da özel bir komisyon kuruldu.

 

Cinayet hakkında Abhazya televizyonuna konuşan Büyükelçi Grigoryev “Savcılık başta birkaç ihtimal üzerinde duruyordu, Vişernev’in görevi dışında bazı nedenlerden dolayı öldürülmüş olabileceği de göz ardı edilmedi. Ancak olay yerinde patlayıcı bulunmuş olması cinayetin terör saldırısı olduğu ihtimalini güçlendiriyor. İçişleri Bakanlığı da terör saldırısı üzerinde duruyor” dedi.

 

Grigoryev’e göre, Rusya-Abhazya ilişkilerinin güçlenmesinden, Abhazya’nın Olimpiyat Oyunları hazırlık sürecinde Rusya için güvenlik kalkanı olmasından rahatsızlık duyan güçler cinayetin planlayıcısı oldu. RF Dışişleri Bakanlığı saldırının tüm bölgedeki güvenliği bozmaya yönelik bir girişim olduğunu açıkladı.

Kavkazki Uzel, AjansKafkas