LifeNews: “Sultanahmet saldırısı zanlısını ailesi teşhis etti”

Sultanahmet’te bulunan polis karakoluna saldırıyı gerçekleştiren Dağıstanlı Ramazanova’yı ailesinin teşhis ettiği iddia ediliyor.  

 

Rusya’da yayın yapan LifeNews haber ajansı İstanbul Sultanahmet’te 6 Ocak’ta Turizm Polis Şube Müdürlüğü’ne yönelik düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren Diana Ramazonova’yı Dağıstan’da yaşayan ailesinin teşhis ettiğini iddia etti.

 

LifeNews’in haberine göre, güvenlik güçlerinden yapılan açıklamada, DNA testinin İnterpol aracılığıyla yapılacağı, Ramazanova’nın DNA örneklerinin annesinin örnekleriyle karşılaştırılmak üzere Rus yetkililere verileceği belirtildi.

 

18 yaşında olan Diana Ramazanova’ nın Dağıstan’da Derbent’te doğduğu, ardından ailesiyle birlikte Moskova’ya taşındığı iddia ediliyor. LifeNews’in haberinde Diana’nın önce Dağıstanlı biriyle evlenip memleketine geri döndüğü ancak kısa süre sonra ayrılarak ailesinin yanına geldiği belirtiliyor.

 

Daha sonra evi terk eden Ramazanova, Babası tarafından “söz dinlemez, başına buyruk” diye anlatılıyor. Web sitesinin iddiasına göre Evden ayrıldıktan bir süre sonra annesine mesaj atan Diana Ramazanova, “ben artık İstanbul’da yaşıyorum. Serdar isimli bir Çeçen ile evlendim. Yakında bir çocuğum olacak, yanıma gel” dedi.

 

Saldırının ardından ailesinin Diana Ramazanova’yı  fotoğraflarından teşhis ettiği de belirtiliyor.

 

AjansKafkas