Abhazya Radyosu 82 yaşında

30 Nisanda Abhazya radyosu doğum gününü kutladı. Abhazya radyosu 82 yaşında.

 Abhazya Üniversitesi gazetecilik bölümü öğrencileri;Abhazya radyosu çalışanlarını tebrik etmek üzere Abhazya Devlet Radyo Televizyon Kurumuna, ziyarette bulundu.

 

Üniversite öğrencileri ile Abhazya Devlet gazetecRadyo Televizyon Kurumu Genel Müdürü Alhas Çolokua, Abhazya televizyonu temalı programlar editörü Otar Lakrba, Abhazya radyo editörü Susana Sadzba ve hemen hemen tüm radyo çalışanları görüştü.

 

Abhazya Devlet Üniversitesi adına tüm radyo çalışanlarını, Abhazya Devlet Üniversitesi gazetecilik kürsü profesörü Yekaterina Bebiya kutladı, çalışmalarında büyük başarı dileklerini ifade etti.

 

Abhazya Devlet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri arasında, radyo çalışanları ile ilgili deneme yazma yarışması düzenlendi.

 

Öğrencilerin çalışmalarını değerlendirmek üzere oluşturulan jüride Alhas Çolokua, Otar Lakrba, ‘İyi sabahlar Apsnı’ televizyon programının editörü Anna Gunia yer aldı.

 

Yarışmada birinciliği üniversite ikinci sınıf öğrencisi olan ve denemesi radyonun yaşlı çalışanı Semen Adleyba hakkında olan Lana Tsivijba aldı. İkinciliği gazeteci Oksana Trapş hakkında bir deneme yazmış olan ikinci sınıf öğrencisi Naala Çhyinceriya aldı. Üçünlüğü ise denemesi ses rejisörü olan Roland Matua hakkında olan ikinci sınıf öğrencisi Kuteliya Aslan aldı.

 

Tüm kazananlara teşvik edici ödüller ve Yekaterina Bebiya’nın ‘Tarih-kültür bağlamında Abhazya radyo ve televizyonu’ isimli kitabı hediye edildi.

 

Anna Guniya da birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilerden sabah televizyon programları için röportajlar hazırlamalarını istedi. Öğrenciler gazetecilik alanındaki çalışmalarını sergileyebilecekleri bu imkandan ötürü memnuniyetlerini dile getirdi.

 

Apsnypress.info,AjansKafkas