Putin’in jestine Gürcistan’dan karşılık geldi

Gürcistan devlet başkanı ya da başbakanını Moskova’da görmekten mutluluk duyacağını belirten Putin’e Gürcistan’dan karşılık geldi.  

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün Moskova’daki Dünya Ticaret Merkezinde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine, Gürcistan devlet başkanı ya da başbakanını Moskova’da görmekten mutluluk duyacağını söyledi.

 

Bunun üzerine Gürcistan başbakanının Rusya Federasyonu ile ilişkilerden sorumlu özel temsilcisi Zurab Abaşidze de devlet başkanları düzeyinde bir görüşme yapılabileceğini tekrarladı. Ancak Gürcistan yönetimi önceden olduğu gibi “Abhazya ve Güney Osetya” konuları göz ardı edilerek yapılacak üst düzeydeki müzakerelere çok sıcak bakmıyor. Abaşidze konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle böyle bir görüşmenin iyi planlanmış ve çözüme yönelik olması gerekiyor. Bizim için en önemlisi de Abhazya ve Güney Osetya bölgelerindeki anlaşmazlıkların çözümüdür. Eğer bir görüşme olacaksa, bu iki sorunun çözülmesine hizmet etmeli”.

Ajans Kafkas