“Canlar Ülkesi: Abhazya” destek bekliyor

“Canlar Ülkesi: Abhazya” belgeselinin çekilebilmesi için fongogo’da destek kampanyası başlatıldı.

“Canlar Ülkesi:Abhazya”, Fransa’da yaşayan Adige yönetmen Damla Yolaç ve daha önce gerçekleştirdiği Çerkes Köyleri projesi ile tanınan fotoğrafçı Denef Huvaj’ın Abhazya’da eylül ayında çekimlerini gerçekleştirmek istedikleri belgesel projesinin adı. Ancak projede sadece belgesel yok. Damla Yolaç’ın 15 günde belgesel için çekmeyi planladığı görüntülerin dışında fotoğrafçı Denef Huvaj’da çektiği fotoğraflardan bir kitap hazırlamayı hedefliyor.

Bu tarz projelerin desteklenmesi için kullanılan fongogo.com adresinde bir hesap açan Damla Yolaç ve Denef Huvaj 35.000 TL olan proje maliyetini gelecek bağışlarla karşılamayı hedefliyor.

Fongogo’daki proje tanıtım metninde şu ifadelere yer veriliyor; “Damla Yolaç’ın 15 günde çekmeyi planladığı belgesel süresince, Denef Huvaj, çekeceği fotoğraflardan oluşan bir Abhazya kitabı hazırlayacaktır. İngilizce, Fransızca, Abhazca, Rusça ve Türkçe çevirileriyle, uluslararası birçok festivale ve televizyon kanalına göndereceğimiz belgeselimiz için desteğinizi bekliyoruz.”

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone