Yaşin, Kadirov raporunu St. Petersburg’da da tanıtamadı

İlya Yaşin’in St. Petersburg’daki Kadirov raporu tanıtımı, binada bomba olduğu ihbarıyla yarıda kesildi. Yaşin, bomba ihbarına rağmen tanıtım programını gerçekleştirdiğini açıkladı.

23 Şubat’ta, PARNAS’ın Moskova ofisinde Yaşin’in raporu tanıtımı esnasında binada bomba olduğu ihbarı üzerine gazetecilerin büyük çoğunluğu ofisten tahliye edilmiş, Yaşin de tanıtımı gazetecilerin çoğunluğu olmadan tamamlamıştı.

Yaşin, St. Petersburg’daki tanıtımı hakkında yaptığı açıklamada, “Petersburg’da da Moskova’daki durumun aynısı tekrarlandı. Raporumuzu tanıttığımız esnada salona polisler geldi ve binada bomba olduğuyla ilgili ihbar aldıklarını söyleyerek binayı boşaltmamızı istediler” dedi.

Yaşin, Twitter hesabından, “Petersburg’daki tanıtımın finalinde polis geldi ve tahmin edin ne dedi? Bomba ihbarı olduğunu söylediler. Buna rağmen tanıtımı gerçekleştirdik” diye yazdı.

PARNAS, Petersburg şubesi eş başkanı Natalya Griazneviç, “Açık Rusya” ofisinde yapılan tanıtıma 70 partili ve sivil toplumcunun katıldığını, bomba ihbarının incelenmesinin ardından bir şey bulunamadığını açıkladı.

Kavkazki Uzel’e konuşan Griazneviç, “Burası insanların yaşadığı bir bina. Binada bar da var. Ama sadece bizleri dışarı çıkardılar” dedi.