Stavropol Kray’da bir müezzin öldürüldü

Stavropol müftüsü Muhammed Rahimov,  Stavropol Kray, İrgaklı köyü imam yardımcısı Zamirbek Mahmutov’un ölümünün, yapmış olduğu faaliyetlerle ilgisinin olduğuna inanmadığını açıkladı. Rahimov’a göre, Mahmutov herhangi bir tehdit almıyordu.

Müezzin Zamirbek Mahmutov’un cesedi, 20 Ağustos sabahı 04:00 civarında cami yolunda, sabah namazına gitmek için çıktığı yolda, Kara Tübe köyü cemaati tarafından bulundu. Mahmutov’un yakınları cinayetin sebebinin Mahmutov’un içerisinde olduğu faaliyetler olduğunu düşünüyor.

Zamirbek Mahmutov’un cesedi 20 Ağustos akşamı, otopsi yapıldıktan sonra ailesine verildi ve Mahmutov hemen defnedildi.

Stavropol Müftüsü Rahimov dün, müezzinin öldürüldüğü Neftekumsk bölgesi Kara Tübe köyüne gitti.

Rahimov, “Şimdilik cinayetin sebebi hakkında bir tahminimiz yok. Hepimiz şoktayız. Ona yönelik hiç bir tehdit yoktu” ifadesinde bulundu.

Rahimov “ Zamirbek herkesşe iyi geçinen bir gençti. Kendisine yönelik bir tehdit hakkında hiçbir şey söylemedi. Biriyle anlaşmazlığı olduğunu da söylemedi. O işi ve ailesiyle meşguldü ve cemaat tarafından çok saygı görüyordu” dedi.

Emniyet güçlerinin Kavkazki Uzel’e yaptığı açıklamaya göre, 290 Ağustos sabahı 07:50’de Kara Tübe köyünden bir kadın emniyeti arayarak caminin arka bahçesinde bir erkek cesedinin olduğunu söyledi.

Öldürülen kişinin cami müezzini Zamirbek Mahmutov olduğu tespit edildi. Otopside, Zamirbek’in boynundan iki defa 9 mm’lik Makarov ile yan tarafından da 12 kalibrelik av tüfeğiyle vurulduğu tespit edildi. Neftekumsk ilçe soruşturma idaresi olayla soruşturma başlattı.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone