İnguşetya 14 ton elma hediye etti

İnguşetya, 29 Ekim’de, Murmansk bölgesi vatandaşlarına 14 ton elma hediye etti.

Halk Birliği Günü öncesinde, hediyenin gönderilmesine öncülük eden “Birleşik Rusya Partisi”, bugün, hediyenin STK’lar, gazi örgütleri ve engelliler arasında paylaştırılacağını açıkladı.

Kampanyanın yürütülmesinde “Evroros” şirketi lojistik destek verdi.

Murmansk, Birleşik Rusya Parti şubesi basın sözcüsü Sergey Dubov, bu kampanyanın İnguşetya ve Murmansk parti şubelerinin ortak bir çalışması olduğunu ifade etti.

Kampanya İnguşetya Başkanı ve Birleşik Rusya Partisi yüksek konsey üyesi Yunusbek Yevkurov ve Murmansk bölge valisi ve parti yüksek konseyi bürosu üyesi Marina Kovtun inisiyatifiyle gerçekleştiriliyor.

Regnum’un verdiği bilgilere göre, İnguşetya’da, meyve ağaçlarının yetiştirilmesi İtalyan teknolojisi ile yürütülüyor. İlk ürün geçen sonbahar toplandı. 119 hektarda, 100 tondan fazla farklı cins elma toplandı. Bölgedeki en büyük tarım kuruluşlarından biri olan “Bratsevskoye”, elma üretiminin yüzde 20 artacağını düşünüyor.

İnguşetya başkanının yaptığı açıklamaya göre, eğer her şey planlandığı gibi giderse, İnguşetya bir kaç yıl içinde Rusya Federasyonu’nun tüm elma ihtiyacını karşılayabilecek.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone