Dağıstan’da operasyon, bir ölü

Milli Antiterör Komitesi’nin verdiği bilgilere göre, Dağıstan’ın Andi köyünde gerçekleştirilen operasyonda bir direnişçi öldürüldü. Öldürülen kişinin Çeçenya ile Dağıstan’da terör suçlarına karıştığı iddia edildi.

Milli Antiterör Komitesi’nin verdiği bilgilere göre, çatışmanın yaşandığı alanda otomatik silah ve mermiler bulundu. Yürütülen özel operasyonda güvenlik güçlerinden ve sivillerden zarar gören olmadı.

Dağıstan’ın Botlikh bölgesinde dün antiterör operasyonu ilan edildi. Andi köyünde direnişçiler ve yandaşlarının araması çalışmaları yürütüldü. Dün akşam saatlerinden itibaren Andi köyündeki evlerden birinde üç direnişçinin bulunduğundan şüphelenildi ve ev güvenlik güçlerince ablukaya alındı.

İddialara göre, evdekiler, güvenlik güçlerinin teslim ol çağrısına ateş açarak karşılık verdi. Antiterör operasyonuna gecenin bastırmasıyla ara verildi ve sabah tekrar başlatılan operasyon çok vakit geçmeden bitirildi.

Regnum’un verdiği bilgilere göre, çatışmanın yaşandığı ev tamamen yıkıldı. Yığınların arasında bir direnişçinin cesedi bulundu.