Çerkesk’te Dünya Engelliler Günü programı

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti başkenti Çerkesk’te, engelli çocuklara yönelik “Parlak tarafta yaşa” isimli büyük bir konser programı düzenlendi.

Program Karaçay-Çerkes çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığınca organize edildi ve ülkenin tüm il ve ilçelerinden 500 çocuk katıldı.

Engelli çocuklar için düzenlenen programa, Karaçay-Çerkes Başbakan Yardımcısı Canibek Suyünov, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Muradin Kemov, Parlamentonun Sosyal Politik, Sağlık ve Ekoloji Güvenliği Komitesi Başkanı Elena Çervonova, Karaçay-Çerkes Çocuk Hakları Yetkilisi Larisa Abazaliyeva, din adamları ve işadamları katıldı.

Törende yardımlarından ötürü işadamları tebrik edildi ve Başbakan Yardımcısı Canibek Suyünov hükümet adına şükran mektuplarını takdim etti. Programda konuşanlar, ülke yönetiminin her zaman engelli nüfusun ihtiyaçlarını giderme konusunda çalıştığını ifade ettiler ve engellilere uygun şartların sağlandığını kaydettiler.

Programda “Nadejda” rehabilitasyon merkezi, “Zabota” çocuk yurdu ve “Rosinka” rehabilitasyon merkezi çocukları çeşitli gösteriler sundular. Ardından Kafkasya’nın popüler sanatçıları da engelli çocuklar için sahne aldılar.