Abhazya Milli Basketbol takımı Kocaeli’de

Abhazya Milli Basketbol Takımı, Kocaeli’nde 2 hazırlık maçı oynadı. Atafen Koleji ve İzmit İhtisas Spor Kulübü ile oynanan maçlarda dostluk ön planda oldu

Abhazya Spor Bakanlığı, Abhazya Basketbol Federasyonu ve Abhazya – Türkiye Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Temsilciliği’nin ortak çalışmasıyla Abhazya Milli Basketbol Takımı Kocaeli’nde hazırlık maçları oynadı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Basketbol Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği’nin desteklediği organizasyonun ilk maçında Abhazya Milli Basketbol Takımı, Kocaeli’nin önemli kolej takımlarından olan Özel Atafen Koleji’ni, Atafen Koleji Spor Salonu’ndan oynanan müsabakada 70 – 64 ‘lük skor ile geçti. Burada oynanan müsabakayı Atafen Koleji Müdürü Erhan Ürü, Abhazya Devlet Spor Komitesi Başkanı Janna Zantaria, Akmis Grup Genel Müdürü Olgun Aksoy, Sakarya Abhaz Derneği yöneticileri ve öğrenciler izledi.

İZMİT’TE BASKETBOL ŞÖLENİ

Hazırlık maçlarının ikincisi ise bir sonraki gün Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Abhazya’nın Türkiye Temsilcisi İnar Gitsba, Abhazya – Türkiye Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Temsilcisi Ruhi Karaalp, Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Hapat Ceylan, Abhazya Devlet Spor Komitesi Başkanı Janna Zantaria, Kocaeli Abhaz Derneği Başkanı Hasan Konca ve yöneticileri, Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve yöneticileri, Basketbol Kocaeli İl Temsilcisi Cengiz Kahraman, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Türkiye’de yaşayan Abhaz kökenli yurttaşlar ve Kocaeli’de yaşayan basketbol severler izledi. Abhazya Milli Takımı Nikolai Gushin, Guditsa Ahba, Tengiz Avidzba, Timur Lakırba, Alyas Kuarandziya, Dünya Başol, Erhan Kuadzba, Umut Sağır, Furkan Argın ve Gökhan Hırpş ile İzmit İhtisas Spor Kulübü ise Erdem, Koray, Enes, Gürcan, Murat, Barış, Caner ve Alper ile parkeye çıktı. Maçın en skorer oyuncusu 35 sayı atan Nikolai Gushin olurken Dünya Başol 18 sayı 22 asist ile duble duble yaptı. Gerçekleşen müsabaka 85 – 85 sona ererken takımlar aralarında aldıkları karar ile maçı uzatmaya götürmedi.

EMEĞİ GEÇENLER İÇİN ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Gerçekleşen  maçın ardından Abhazya Devlet Spor Komitesi Başkanı Janna Zantaria Kocaeli’nde yapılan maçlara destek veren Abhazya – Türkiye Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Temsilcisi Ruhi Karaalp’e, Akmis Grup Genel Müdürü Olgun Aksoy’a ve Basketbol Kocaeli İl Temsilcisi Cengiz Kahraman’a hediyeler takdim etti. Yapılan organizasyon takılar, protokol ve basketbol severlerin hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Kaynak: Bizim Kocaeli

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone