Tatuyev: Direnişçilere katılım aynı hızda devam ediyor

 Nalçik – Kabardey-Balkar İçişleri Bakan Yardımcısı Kazbek Tatuyev, direnişçilerin destekçi potansiyeli hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Kabardey-Balkar İçişleri Bakan Yardımcısı Kazbek Tatuyev, 25 Nisan’da verdiği brifingde, ülkedeki direnişçi sempatizanı sayısının birkaç bin olarak hesaplanabileceğini ifade etti. Tatuyev “Direnişçilere katılımda maalesef azalma gözlenemiyor. Ayrıca onlara yardımda bulunmaya hazır gençler var. Sosyal ağlara bakılacak olursa, direnişçilerle aynı fikirleri paylaşanların sayısının birkaç bine ulaştığını söyleyebiliriz” dedi.

 

Direnişçilerden hiç kimsenin silah bırakma niyetinde olmadığı kaydeden Tatuyev, “Sivil yaşama dönmek için güvenlik güçlerine teslim olmak istemeyebilirler. Fakat başka yollar da var. Sivil toplum kurumları, avukatlar ya da medyayı kullanmak mümkün. Bu yollardan herhangi birini de kullanmak istemiyorlar” şeklinde konuştu. Tatuyev, direnişçilerin sivil yaşama dönmesi için vatandaşların da katkı sağlaması gerektiğini belirtti ve bu anlamda herhangi bir faaliyetin olmamasından yakındı.

 

Regnum, AjansKafkas