Nalçik’te ‘Yılın Kadını’ ödülleri verildi

Nalçik –  Nalçik Kadın Konseyi 2012 yılında aile, iş ve sanat hayatında öne çıkan isimleri açıkladı.

 

Nalçik Kadın Konseyi tarafından 2001’den beri verilen ‘Yılın Kadını’ yarışmasında geçen yılın kazananları belli oldu. ‘İş hayatı’ dalında doktor Leyla Temmoyeva ile 5 nolu Nalçik Anaokulu yöneticisi Lidiya Azikova; ‘Şefkat’ dalında Nalçik 1 nolu Çocuk Polikliniği başhekimi Fatima Maremşaova; ‘Müze hizmeti’ dalında Goryanka gazetesi yazı işleri müdürü Zarina Kanukova ile ressam-heykeltıraş Svetlana Mamonova; ‘Aktif Kadın’ dalında Ukraynalılar kültür merkezi Dnipro başkanı Svetlana Harenko; ‘Devlet ve belediye hizmeti’ dalında Kabardey-Balkar Kültür Bakan Yardımcısı Aminat Karçayeva ödüle layık görüldü.

 

‘Kadın Sempatisi’ özel ödüllerinin sahipleri ise ‘Kabbalkgrajdanstroy’ şirketi başkanı Muhameb Begidov ile RF Savunma Bakanı Sergey Şoyga oldu.

 

Başarılı çocuklar yetiştiren ebeveynlere de ‘Dost aile başarı ödülü’ verildi. Bu dalda Timur ve Zarema Unajokov, Sergey ve Zoya Almov, Mariya ve Marat Mollayev, Olga ve Yevgeni Tolstoy, Albert ve Tseş Nalgiyev, İbragim ve Olga Haçiyev çiftleri öne çıktı.

 

Nalçik Kadın Konseyi Başkanı Lidya Digeşeva’nın ifadesine göre, bu ailelerin her birinde en az üçer çocuk bulunuyor. Ödüle layık görülen çiftlerin çocukları eğitim, spor veya müzik alanında yapılan çeşitli yarışma, olimpiyat ve turnuvalarda derece kazandı. Başarılı ailelere ödüllerini Dünya Çerkes Birliği Başkanı Hauti Sohrokov verdi.

 

 

SK News, AjansKafkas