Hatıkşoko Parkında sanat festivali

Kabardey-Balkar Cumhuriyetinin başkenti Nalçik’te, uluslararası ‘Atajukin Bahçesi’ açık hava sanat festivali düzenlenecek.

 

22-24 Kasım tarihleri arasında dünyanın en büyük doğal parklarından biri olan Nalçik’teki Atajukin (Hatıkşoko) Parkında ilk kez uluslar arası sanat festivali düzenlenecek.

 

Üç gün boyunca profesyonel ve amatör sanatçılar tecrübelerini paylaşacak ve hünerlerini sergileyecekler. Almanya, Suriye, Moskova ve Rostov’dan sanatçılar ustalık dersleri düzenleyecek. 15:00-20:00 saatleri arasında Atajukin Parkında mimar, tasarımcı ve ressamlar sınırlı bir alanda daha önce hazırladıkları eserlerin montajını gerçekleştirecek. Açık havada sanat eserlerinin oluşturulmasına isteyen herkes katılabilecek. Çocuklar için de ayrı çalışma alanları oluşturulacak. 22 ve 23 Kasım’da Sindika Otelde tartışma programları ve ustalık seminerleri gerçekleştirilecek.

 

Festivalin organizatörlüğünü Dahe (Çerkesçe: Güzel) sivil toplum örgütü yapıyor. Dahe geçen yıl da “Şehir N” adlı başarılı bir projeye imza atmıştı. Bu proje çerçevesinde şehrin en eski caddelerinden Kabardinskaya’da 15 bina Kabardey-Balkar ve Ukraynalı ressamların eserleriyle renklendi.

 

NatPress, AjansKafkas