Tesettürlü bayana sebepsiz gözaltı

Güvenlik mensuplarınca gözaltına alınan Mahaçkale’li Olga Petrova serbest bırakıldı. Kirovsk bölge emniyeti nöbetçi birimi, kadının şüpheli davranışlarından ötürü gözaltına alındığını açıklaması yapıldı.

Olga Petrova adlı bayan, dün Mahaçkale’deki Severnaya otobüs terminalinde gözaltına alınıp, Kirovsk emniyetine götürüldü. Olga Petrova, polislerin gözaltı sebebi hakkında kendisine bir şey söylemediklerini iddia etti.

 

Petrova “Anne-babamı, ailemi sordular. Kimin nerede çalıştığını, doğum tarihlerini, çocuklarımın nerede okuduklarını anlatmamı istediler. Benimle ilgili bu durumun sebebinin ne, bilmiyorum. Ama galiba, sadece tesettürlü olduğum için böyle. Polisler beni neden dolayı gözaltına aldıklarını söylemedikleri gibi, kendilerini bile tanıtmadılar. Onlar beni serbest bıraktılar, ama yine çağıracaklarını söylediler” dedi.

 

Olga Petrova ,olayla ilgili olarak “ Severnaya otobüs terminaline otobüs saatlerini öğrenmek için geldim, çünkü çocuklarıma eşya gönderecektim. Binadan çıktığımda ,sivil giyimli biri bana seslendi. O kendisini tanıtmadı, üstelik kaba bir şekilde benimle konuşmaya başladı, kimliğimi aldı ve ben de onunla terminaldeki polis noktasına gitmek zorunda kaldım” dedi. Petrova, oradan ise kendisinin Kirovsk emniyet şubesine götürüldüğünü ifade etti.

 

Kavkazki Uzel, AjansKafkas