Dağıstan’da teslim olan direnişçiye iki ay gözaltı süresi verildi

Dağıstan’da güvenlik güçlerine teslim olan bir direnişçi hakkında iki ay gözaltında tutulma kararı alındı.

 

Mahaçkale Sovyetski mahkemesinin verdiği karar, teslim olan direnişçinin avukatı Sapiyat Magomedova tarafından açıklandı.

 

9 Eylül’de bir direnişçi güvenlik organlarına teslim oldu ve Nisan 2013’den beri Zaur Şeyhahmedov liderliğindeki Kaspisk grubu içinde bulunduğunu açıkladı. Kaspisk polisine teslim olan ve adı güvenlik gerekçesiyle açıklanmayan 1986 doğumlu vatandaş FSB çalışanlarınca gözaltına alındı.

 

Avukat Sapiyat Magomedova konuyla ilgili dün yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün Mahaçkale Sovyetski mahkemesi teslim olan eski direnişçinin iki ay gözaltında tutulması kararı aldı. Ayrıca mahkemeden önce müvekkilimle konuşmayı başardım. Kendisini FSB çalışanı olarak tanıtan farklı kişiler, ondan silahlarını nereye sakladığını söylemesini istemiş. Müvekkilim silahların yerini söylemeye hazır, ancak sadece sorgu hakimine ve uygun soruşturma tedbirleri altında bunu yapabilir”. Avukat Magomedova, müvekkilinin teslim olduktan sonra sorgu görevlileri tarafından tehdit edildiğini ve hayatından endişe ettiğini de sözlerine ekledi.

 

Kavkazki Uzel, AjansKafkas