“Çeçenya:İzi Olmayan Savaş” belgesel gösterimi

“Çeçenya:İzi Olmayan Savaş” belgeseli 21 Mart saat 19.00’da Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gösterilecek. 

 

Fransız gazeteci Manon Loizeau tarafından hazırlanan “Çeçenya: İzi Olmayan Savaş” belgeseli, Kafkas Vakfı, Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosluğu ve Kafkasya Forumu'nun ortaklaşa düzenlediği etkinlikte izleyici ile buluşacak.

 

Rusya yanlısı Kadirov hükümetinin oluşturduğu korku rejimini anlatılan 1 saat 30 dakikalık belgeselde, yeniden imar edilen binaları devamlı anlatan Kadirov’u ve Rusya’dan aldığı devasa destek ile inşaa ettiği korku rejimini gündemine alan yönetmen, tanıkların gözünden irdelediği konuyu güçlü görsellerle de destekliyor.

 

Belgeselin alt yazı çalışmasını yapan Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosluğu’ndan belgesel hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Bu çalışma ile Türkiye kamuoyunda kimi çevrelerce oluşturulmak istenilen “Yeni Çeçenya” imajının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkacağı gibi, Rus işgali altındaki Çeçenya’ dan çok katlı binaların görüntülerini aktararak gazetecilik icra ettiğini sananlar da belki bu mesleğin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak görecek ve propaganda kokan çalışmalarından ötürü utanacaklardır.”

 

Belgesel Fragmanını izlemek için tıklayın

 

Tarih: 21 Mart 2015 Cumartesi

Saat: 19:00 – 21:00

Yer: Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi – Mimar Sinan Mah.Akşemsettin Cd.No: 52 (İst. Emn. Müd. Arkası) Fatih/İstanbul

AjansKafkas

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone