Kafkas Vakfı dev STK fuarında

İstanbul- Kafkas Vakfı ve Ajans Kafkas, yerli ve yabancı 100’ün üzerinde sivil toplum örgütünü buluşturan Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Fuarı’na katılıyor.

Türkiye’de bir ilk olan fuar STK’ların çatı örgütü olan Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) tarafından organize ediliyor. 15-18 Kasım 2007 tarihinde İstanbul Feshane’de düzenlenen fuarda yerini alan Kafkas Vakfı ve Ajans Kafkas, gerek Türkiye gerekse dışardan gelen sivil toplum temsilcileriyle etkili temaslar yürütmeyi hedefliyor.

Kafkas Vakfı Başkanı İsmail Tunçbilek, Kafkasya ve Kafkasyalıların tanıtılması, güncel sorunlarının paylaşılması, bu konuda farklı toplumlar ve kesimlere duyarlılık kazandırılması ve yeni işbirliği olanakların doğması açısından fuarı çok önemsediklerini vurguladı.

TGTV Başkanı Av. Necati Ceylan da fuarla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Kuruluşundan bu yana sivil toplum kuruluşları arasında koordinasyon ve işbirliği zeminleri hazırlayan TGTV Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek bu fuarla gönülleri ve gönüllüleri buluşturmayı amaçlamaktadır. Sivil toplum kuruluşları arasında her düzeyde kurumsal iletişim ve işbirliği zemininin hazırlanması ve buna süreklilik kazandırılması günümüz şartlarında önemli bir ihtiyaç halini almıştır. Bunun için sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek faaliyet ve projelerini sunacağı platformların oluşturulması gerekmektedir.” Ceylan, fuardan beklentilerini ise şöyle sıraladı: “Faaliyetlerini ve projelerini yurt içinden ve yurt dışından fuara katılacak olan yüzü aşkın sivil toplum kuruluşu ve on binlerce ziyaretçi ile paylaşma imkânı bulacaklardır. Ülkemizin ileri gelen akademisyenleri, iş adamları ve kanaat önderlerinin katılımıyla yapılacak seminerler, konferanslar ve sohbet toplantıları ile tecrübe ve bilgi birikimlerini artıracaklardır. Fuar ziyaretçileriyle birebir görüşerek yeni gönüllüler kazanma imkanı bulabileceklerdir. Sahasında başarılı olmuş, uluslararası pek çok projeye imza atmış gönüllü kuruluşlar, tecrübe ve birikimlerini paylaşabilecekleridir. Böylece bu fuarla zamanın gereklerine uygun vizyon geliştirebileceklerdir.”

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone